• BITCOIN
  482767,576
  % 2,24
 • ETHEREUM
  30246
  % 4,03
 • RIPPLE
  13.03
  % -3,11
 • BITCOIN CASH
  11423.67,577
  % -2,23
 • LITECOIN
  2812.34
  % -4,28
 • COSMOS
  228.94
  % -2,14
 • CARDANO
  13.18
  % -6,42
 • TETHER
  8.23
  % -0,49

Ünlü milyarder’den çarpıcı Bitcoin açıklaması

Ünlü milyarder’den çarpıcı Bitcoin açıklaması

Kripto Para Haber – Milyarder hedge fonu yöneticisi Ray Dalio, Bitcoin’in altına karşılık bir alternatif olarak görülebileceğini söyledi.

Bridgewater Associates CEO’su Ray Dalio, Reddit’teki son AMA oturumunda Bitcoin konusundaki duruşunu Altın’a alternatif olarak kabul ederek görünüşte yumuşattı.

Bir balondan Altın’ın alternatifi olmaya

Son yorumlar Dalio’nun Bitcoin hakkındaki görüşlerinde önemli bir yeri temsil ediyor. Eylül 2017’de kripto para birimini bir “balon” olarak ifadelendirmiş ve reddetmişti.

Daha geçen ay, fiyat volatilitesi nedeniyle “iyi bir servet deposu” olmadığını yineledi. Bu söylem, diğer bir hedge fonu efsanesi Stanley Druckenmiller’in Bitcoin’in altından daha iyi olduğunu söylemesinden sonra geldi.

Yine de Dalio, “altın 2.0” anlatısını kabul etmekten çok uzak. Dünyanın en büyük hedge fonunun kurucusu, merkez bankalarının elinde olduğu için, sarı metal için hala “daha güçlü bir tercihe” sahip.

Dalio geçtiğimiz günlerde merkez bankalarının Bitcoin’i tuttuğunu hayal edemediğini söylemiş ve şöyle demişti:

“Merkez bankalarının, büyük Kurumsal yatırımcıların, işletmelerin veya çok uluslu şirketlerin onu kullandığını hayal edemiyorum.”

“Akıllı çeşitlendirme”

Bridgewater Associates patronu ayrıca, hızla artan borç ve para basımı nedeniyle “akıllı çeşitlendirme” önerisinde bulundu:

“Yaratılan ve gelecekte yaratılacak olan muazzam miktarda borç ve parayla, dikkat edilmesi gereken en önemli şeyin varlıkların ve diğer para birimlerinin değerine göre borç ve paranın değeri olduğuna inanıyorum. Bu yüzden akıllı çeşitlendirmeyi tavsiye ediyorum.”

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Kaynak: https://kriptoparahaber.com/unlu-milyarderden-carpici-bitcoin-aciklamasi.html