• BITCOIN
  375468,354
  % -0,55
 • ETHEREUM
  28986
  % -1,52
 • RIPPLE
  13.09
  % 6,37
 • BITCOIN CASH
  9398.98,731
  % 0,75
 • LITECOIN
  2567.22
  % 6,88
 • COSMOS
  186.95
  % -4,46
 • CARDANO
  17.42
  % -4,68
 • TETHER
  8.31
  % -0,83

Latin Amerika’nın dev kripto para borsası gözünü Brezilya’ya dikti

Latin Amerika’nın dev kripto para borsası gözünü Brezilya’ya dikti

Kripto Para Haber – Latin Amerika’nın en önde gelen kripto oyuncularından biri, bölgedeki genişlemesini desteklemek için 62 milyon dolar topladı.

Bitso yeni fonlama turunun yardımıyla Brezilya’ya genişleyecek

The Block ile paylaşılan bir basın açıklamasında Meksika merkezli Bitso, QED Yatırımcıları ve Kaszek Ventures liderliğindeki 62 milyon dolarlık B Serisi turunu başarıyla tamamladığını söyledi. Tur ayrıca Coinbase ve Pantera Capital’den gelen katılımdan ötürü büyük dikkat çekti. Firma son değerlemeyi ve gelir rakamlarını paylaşmayı reddetti.

Pitchbook’a göre 2016 yılında A1 Serisi’nde 2,5 milyon dolar toplanmıştı. O zamanlar firmanın sadece altı çalışanı vardı ve değeri 10 milyon dolardı. Firma, çalışan sayısını son beş ayda 80’den 200’e çıkardı.

Kripto para borsası ülkedeki büyük müşterilere hizmet veriyor

İcra Kurulu Başkanı Daniel Vogel’e göre, yeni sermaye girişi firmanın Brezilya’daki varlığını geliştirmesine olanak tanıyacak. The Block’a verdiği röportajda Vogel, tura katılanların Brezilya’yı firma için güçlü bir büyüme fırsatı olarak gördüğünü söyledi. Halihazırda firma, ülkedeki büyük traderlara ve kurumsal müşterilere hizmet veriyor.

Brezilya’daki her şey Meksika’dakinden daha büyük. Yine de Brezilya’daki hiçbir borsa, Bitso’nun Meksika’daki borsasından büyük değil. Dolayısıyla yatırımcılarımız Meksika’da yaptığımız şeyi kopyalayıp Brezilya’ya getirmek için büyük bir fırsat görüyorlar.

Vogel’e göre, borsanın Arjantin’de bu alanda bazı deneyimleri var. Şubat ayında piyasaya girmesinden bu yana Bitso, pazar payını %75’in üzerine çıkardı. Borsa sözcüsüne göre Brezilya’ya genişleme, firmanın 2021’de 1 milyonluk kullanıcı tabanını ikiye katlama hedefine ulaşmasına yardımcı olabilir.

Firma geleneksel bir borsadan çok daha fazlasını yapıyor

Bitso’nun faaliyetleri, alıcıları ve satıcıları eşleştiren geleneksel bir borsa işinin ötesine uzanıyor. Firma havale alanındaki erişimini de genişletiyor ve yakında faiz getiren hesaplar ve teminatlı krediler gibi ek finansal hizmetler ürünlerini piyasaya sürecek. Uzun vadede Vogel, son iki iş kolunun şirket için gelir artışı sağlayacağını düşündüğünü söyledi. Vogel’e göre firma Meksika – ABD koridorunda 1 milyar dolardan fazla para transferini kolaylaştırdı.

Şubat ayında Vogel, The Block’a yaptığı açıklamada, firmanın 35 milyar dolarlık ABD – Meksika havale piyasasının %20’sini 2020 sonuna kadar oluşturabileceğini söylemişti. Vogel, “Covid-19 işleri biraz yavaşlattı” dedi. Firma bu hedefin gerisinde kalsa da, ABD doları ürünlerinin Brezilya ve Arjantin gibi ülkelere sunulmasının “oyunun kurallarını değiştiren” bir gelişme olabileceğini açıkladı.

theblockcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Kaynak: https://kriptoparahaber.com/latin-amerikanin-dev-kripto-para-borsasi-gozunu-brezilyaya-dikti-yeni-fonlama-turunda-62-milyon-dolar-topladilar.html