• BITCOIN
  481869,265
  % -0,19
 • ETHEREUM
  32113
  % 0,53
 • RIPPLE
  12.61
  % -2,61
 • BITCOIN CASH
  11760.96,599
  % 1,79
 • LITECOIN
  3171.15
  % 11,84
 • COSMOS
  234.69
  % -1,13
 • CARDANO
  14.66
  % 10,16
 • TETHER
  8.26
  % 0,37

1 milyon BTC satın alan milyarderden yeni Bitcoin açıklaması geldi!

1 milyon BTC satın alan milyarderden yeni Bitcoin açıklaması geldi!

Kripto Para Haber – Milyarder yatırımcı ve Social Capital’in CEO’su Chamath Palihapitiya, Bitcoin ile ilgili “daha gür ses çıkarmaya” hazırlandığını açıkladı.

Palihapitiya: “Bitcoin hakkında daha sesli konuşacağım.”

2013 yılında 1 milyon BTC satın alan Palihapitiya, Bullish’e yakın zamanda verdiği bir röportajda, alana olan ilgisinin yeniden canlandığını söyledi.

Heyecanımı yumuşatmaya çalıştım. Bunu desteklediğimde biraz daha yüksek ses çıkaracağımı düşünüyorum. Ben erken sahiplerden biriyim. Çok uzun zamandır BTC’lerim var. Sanırım dolar maliyet ortalamam 120 dolar veya buna benzer bir şey. İlk alışverişim 80 dolardı. 130 dolardan satın almayı bıraktım.

Küresel sigorta

Palihapitiya, BTC’yi uzun zamandır küresel ekonomik felakete karşı bir önlem olarak gördüğünü söylüyor, ancak şimdi kullanım durumunun daha da büyük olabileceğini düşünüyor.

Bunun bir çit olduğunu düşünüyorum. BTC’yi her zaman bu ortodoksiye karşı bir çeşit sigorta olarak görmüşümdür. Ama diğer ülkelerde bunun bir çitten fazlası olduğunu düşünüyorum. Bunun temel bir değer, depolama ve değişim mekanizması haline geldiğini düşünüyorum.

Kripto paralarımın bir kısmı, bir grup farklı şirkete onlar için bir grup farklı iş kurmak, kredi vermek, ETF’ler, ticaret vb. için gitti çünkü kripto paraların sahibi olmak istemedim. Hisse senetleri istedim çünkü benim için yapı hisselerini vergilendirmek daha kolaydı. Ama ileriye dönük olarak çok daha fazla dikkat vereceğim ve bunu tekrar uzmanlaştığım bu dört veya beş şeyden biri haline getireceğim.

Palihapitiya, acil hükümet teşvik önlemleri ve sonsuz para basımı döneminde, Fed’in hisse senetlerini ayakta tutmaya devam edeceğini söylüyor.

Maliye ve para politikası arasındaki iç içe geçme seviyesi, bunu daha önce hiç görmemiştim. En azından 2023’e kadar, temelde gözleriniz kapalı uzun hisse senetleri olabileceğinizi biliyoruz. Fed, temel olarak, oranları 2023’e kadar sıfırda tutacağımızı söyledi. Yani temelde bunun anlamı, etkili bir şekilde uzun süre kalabileceğiniz ve bazı insanlar için kaldıraçlı uzun hisse senetlerini nasıl yöneteceğinizi öğrenin.

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Kaynak: https://kriptoparahaber.com/1-milyon-btc-satin-alan-milyarderden-yeni-bitcoin-aciklamasi-geldi.html